Na veškeré sběratelské předměty v kategoriích knihy a diáře, filmy a hudba, starožitnosti, filatelie, filokartie, tiskoviny, numizmatika, gaming – hry nebo předměty v kategorii domácnost a elektronika, si můžete na čísle 775 886 750 sjednat osobní prohlídku.

Edward Steichen - Fotograf

Kód: 2641
Neohodnoceno
149 Kč
Skladem (1 ks)

Edward Steichen - Fotograf

Edward Steichen (27. března 1879 v Bivange (Béiweng) v Lucembursku25. března 1973) byl americký fotograf, malíř, kurátor fotografického oddělení Muzea moderního umění v New Yorku a organizátor uměleckého života.

Steichen byl nejčastěji publikovaným fotografem v průkopnickém magazínu Camera Work Alfreda Stieglitze během jeho aktivit v letech 1903 až 1917. Stieglitz a Steichen společně otevřeli galerii Little Galleries of Photo-Secession, která se nakonec stala známá jako Galerie 291 podle svého čísla popisného.

Jeho fotografie šatů pro časopis Art et Décoration v roce 1911 jsou považovány za první moderní módní fotografie, které byly kdy publikovány. Od roku 1923 do roku 1938 Steichen fotografoval pro časopisy nakladatelství Condé Nast: Vogue a Vanity Fair a zároveň pracoval pro mnoho reklamních společností, včetně agentury J. Walter Thompson. Během těchto let byl Steichen považován za nejznámějšího fotografa na světě. V roce 1944 režíroval válečný dokument The Fighting Lady, který o rok později vyhrál Oscara za nejlepší dokument.

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
vrácení zboží, vrácení peněz
garance vrácení peněz
vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Katalog výstavy. The Museum of Modern Art; New York. Galerie D. Svaz čs. výtvarných umělců. Interkamera. Nedatováno. Úvod Erich Einhorn; životopisné údaje; seznam vystavených fotografií; 131 s. obrazová část; úprava katalogu A. SCHNEIBERG. Pův. brož. 220x245

Stav: obálka ve velmi špatném stavu