Na veškeré sběratelské předměty v kategoriích knihy a diáře, filmy a hudba, starožitnosti, filatelie, filokartie, tiskoviny, numizmatika, gaming – hry nebo předměty v kategorii domácnost a elektronika, si můžete na čísle 775 886 750 sjednat osobní prohlídku.

Robert K. Tanenbaum - Slepé právo

Kód: 937
Neohodnoceno
35 Kč
Skladem (1 ks)

Robert K. Tanenbaum

298 str.

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
vrácení zboží, vrácení peněz
garance vrácení peněz
vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Příběh čestného státního zástupce, snažícího se v New Yorku roku 1976 usvědčit skupinu chorvatských únosců letadla z vraždy policisty.
Letadlo, unesené na vnitrostátní lince pěti členy úderné jednotky Chorvatské národní osvobozenecké strany pod vedením Djordje Karaviče, směřuje do Paříže, kde požadují propuštění dvou Chorv
atů, zatčených za vraždu jugoslávského generálního konzula. Zde se teroristé později vzdají a jsou eskortováni zpět do USA. Při likvidaci nastražené bomby v nádražní schránce na zavazadla, na kterou sami upozornili ve svém prohlášení, je zabit jeden newyorský policista a dva další jsou těžce zraněni. Zdánlivě jednoduchý případ, jehož vyšetřováním je pověřen odhodlaný a neúplatný Butch Karp, zástupce vedoucího oddělení trestního soudu, se stále více komplikuje. Slibovaná pomoc policie i FBI se mění v pravý opak. Svědci jsou zastrašováni, objevují se falešné důkazy, Karp je dokonce unesen. Nevzdává se však a společně se svým týmem postupně odhaluje pravou totožnost vůdce Chorvatů, jeho činnost během druhé světové války i důvody mimořádné snahy vlivných představitelů policie, katolické církve, FBI a CIA zabránit soudnímu procesu. Autor na základě vlastních zkušeností podává dosti realistický pohled na mechanismus fungování americké justice.